DEPO OPERASYONLARINDA GÜVENLİK TEKNOLOJİSİ 2

Depo Operasyonlarında Güvenlik Teknolojisi 2

Hareket sensörleri Hareket sensörleri depolarda veya işletmelerde kullanılabilecek esnek bir teknolojidir. Kubbe aynalara takılan LED ışıkları, karşı yönden gelen trafiğe karşı çalışanları ikaz eder ve hatta trafiğin hangi yönden geldiğini bile gösterebilir. Depolarda istifleme işleminin başyardımcısı olan depo raflarına sabitlenerek, raf koridorlarındaki hareketi tarayabilir ve bir hareket olduğunda uyarı verebilir. Tavanda asılı olarak, birden çok yönden yaklaşmakta olan trafiği algılar, ikaz lambalarını, zemin ışıklarını yanıp söndürür ve hatta sesli alarmları aktive edebilirsiniz. Bir açıklık çubuğuna yerleştirdiğinizde, ekipman sürücülerini depoya giriş/çıkışlarda, kapı aralığında veya varsa yetersiz boşluk uyarısı verir.

Işık perdeleri ve huzmeleri İnanılmaz basitlikteki bir ışık demetinin kırılması, depolarda kapılar açılır veya kapanırken, çarpışma olmadan veya forklift sürücüsü rampa aşağıya düşmeden alarm sistemlerini tetikleyen muazzam sonuçlar doğurabilir.

Geniş çözüm yelpazesi

Sonuç olarak depolarınızda olsun, işletme içerisinde olsun, LED uyarılardan, kubbe aynalarına ve “Dikkat” LED flaşlarına, yön oklarından, sensör sistemlerine,forklift yolları ile yaya geçiş kavşaklarındaki duruma göre sensörlü otomatik inen bariyerlere veya zemine kırmızı ikaz ışığı yansıtan sensörlere ve bunun gibi bir çok ikaz ürünleri kapsayan geniş bir seçenek yelpazesi mevcuttur.

dikkat forklift uyarı lambası gecis bariyeri 2

gecis bariyeriSüreç ve eğitim ile doğru sistemi entegre edildiğinde güvenlik, yatırımın getirisinin düşmanı olmayacaktır!

Selektif, etkili ve çalışanlar tarafından fark edilebilir sensör teknolojisine bir göz atın. Sensörler, mevcut eğitimi trafik yönetimi ve mevcut fiziksel engellerin mevcut tamamlamak için idealdir (kullanım için aslında sensörler mutlaka entegre edilmelidir). Yeni akım olan otomatik depo yaya koruma sistemleri bağımsız değildir. Bunlar mevcut güvenlik programları ve süreçlerin çarpanlarıdır. Bu tür otomasyon kullanımı, tek bir kritik yaralanmayı veya fealket bir kazayı önleyebilir ve hayatları mahveden ve binlerce dolarlık maliyeti önlemeye yardımcı olabilir.