RAFEX RAF ÜRÜN GRUBU

Depo Raf Sistemleri

Raf sistemleri kullanıldıkları alan, ortam ve her türlü operasyon şartlarına göre farklılık göstermektedir.

Tamamen müşteri talepleri ve kurulacak alan özellikleri doğrultusunda hazırlanan projelerde hedeflenen, daha fazla stok alanı ve aynı zamanda operasyonel kolaylıktır. Doğru hazırlanmış bir raf sistemi projesiyle, alıcı büyük avantajlar sağlayabilir. Tam anlamıyla terzi usulü hazırlanan projelerde birçok detaylar masaya yatırılmaktadır. Her türlü değişkenin birbiriyle olan ilişkisi hazırlanan proje ve detaylarıyla gün yüzüne çıkmaktadır. İşte bu aşamada depo raf sistemleri projelendirmesinin ne denli önemli olduğu da ortaya çıkmaktadır.

Kısa ve uzun vadede kazanılan iş gücü, kalite ve maliyetler alıcıya yeni yatırımlar yapma fırsatları sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, yüksekliği 8 mt. olan 1.000 m2 bir alanda zemine yaklaşık olarak 1.040 adet palet depolayabilirsiniz. Yalnız bu 1.040 adet palet deponun tamamını kaplar ve size hareket edecek bir alan bırakmaz. Dolayısıyla arkalarda kalmış ulaşmak istediğiniz bir palete ulaşma imkânınız yoktur. Bu durumda gıda sektörünün olmazsa olmazlarında FIFO yani ilk giren ilk çıkar mantığını da uygulayamazsınız. Aynı alana standart bir raf sisteminin yapıldığını düşünürsek, 1.570 adet kadar palet(daha farklı raf sistemleriyle bu adet arttırılabilir)depolayabilirsiniz. Kapasite artışının yanında, tüm ürünlere direkt olarak ulaşım, ilk giren ilk çıkar kuralının uygulanması, kalite standartlarının oluşturulabilmesi, düzen, hijyen gibi çok önemli avantajlar elde ediyor ve yönetilebilir bir depoya sahip olmuş oluyorsunuz.

Depo ya da market gibi pek çok farklı alanda kullanılmakta olan raf sistemleri özellikle alanda tasarruf ve stokların takibi konularında ciddi avantajlar sağlamaktadır.

Özel olarak hazırlanacak olan depo raf sistemleri ile depo içerisinde ürünlerin güvenli şekilde stoklanmasını sağlanmaktadır. Alınacak ölçüler üzerinden gerçekleştirilecek olan çalışmalar ile kullanım alanına göre birebir ölçüde tercih yapılması sağlanmaktadır.

Tamamen projeye uygun seçilmiş malzemelerle hazırlanmış olan sistemler herhangi bir problem yaşanmadan uzun süreli kullanım olanağı elde edilmesini sağlamaktadır. Depo içerisinde gerçekleştirilen projelerle, daha fazla ürün stoklayabilirken, aynı zamanda karmaşadan da kurtulmuş oluyorsunuz.

Market Raf Sistemleri

Market raf sistemleri, müşterilerin ürünlere kolay erişimini ve görsel sadeliği oluşturmayı hedeflemektedir. Teşhir yapılan birbirinden farklı birçok ürün, farklı ölçülerdeki göz aralıklarıyla optimum yerleşim kurgusu içinde sergilenir. Geniş aksesuar yelpazesiyle, market raf sistemleri müşterilerin seçim alternatiflerinin çok daha fazla olmasını sağlamaktadır.

Bu tip raf sistemlerinde görsellik de ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle talep doğrultusunda müşterilerinin kurumsal renkleriyle de donatılabiliyor raflar. Mağaza yada bina ölçülerinizi paylaşarak, raflar yapıldığındaki son durumu 3d çalışmalar sayesinde önceden görme şansını da bulabiliyor alıcılar.

Marketlerde ürün teşhiri için kullanılmakta olan raf sistemleri bulunmaktadır. Profesyonel şekilde gerçekleştirilen çalışmalar dahilinde müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde birbirinden farklı boyutlarda ve ölçülerde hazırlanacak sistemler üzerinden çalışma yapılmaktadır. Tercih edilecek olan modellerde gerçekleştirilecek olan çalışmalar sırasında özellikle kaliteli malzemelerin kullanılması rafların daha uzun süre sorunsuz olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

İhtiyaç duyulabilecek aksesuar seçenekleri konusunda özellikle dayanıklı yapıya sahip ürünler üzerinden talepler karşılanmaktadır. Uzun süre sorunsuz kullanım olanağı elde etmek isteyenler için hazırlanmış olan depo raf sistemleri depo içerisinde ya da marketlerde özellikle ürünlerin daha rahat şekilde sıralanmasını sağlamaktadır. Market içerisinde kullanılmakta olan raflar, belirlenen alanlarda birbirinden farklı birçok ürünün yer almasını sağlamaktadır.

Ürün Seçenekleri

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma anlayışı ile talepleri tüm detaylarıyla alarak projelendirme yapıyoruz. Bu aşamada sahip olduğumuz tüm tecrübelerimizi müşterilerimize hiç beklenti içinde olmadan aktarıyoruz. Profesyonel bir bakış açısıyla aldığımız tüm detayları irdeleyerek, müşteri ihtiyacını optimum maliyetler içinde kalarak projelendirme yapmayı hedefliyoruz.

Ürün, ambalaj ve operasyon şekline göre raf sistemleri değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık olarak 14 çeşit raf sistemi bulunmaktadır. Bu raf sistemlerinin seçimini başta da belirttiğimiz üzere ürün tipi, ambalaj şekli, palet özellikleri, operasyon ve depo şartları gibi birçok değişken harmanlanarak yapılıyor. Doğru projelendirilen ve seçimi doğru yapılan bir raf sisteminin dolasıyla alıcıya katkıları daha yüksek oluyor. Sizler için hangi raf sisteminin kullanmak daha doğru, bu konudaki danışmanlığı hiçbir beklenti için olmadan yapıyoruz.

Kaliteli hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürmekte olan firma yapmış olduğu her çalışmada müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Profesyonel şekilde gerçekleştirilen üretim çalışmaları doğrultusunda özellikle kullanım alanlarınızda istediğiniz gibi alandan tasarruf elde etmenizi sağlayacak modeller üzerinden çalışma yapılması sağlanmaktadır.

Size uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulan raf sistemleri geniş kullanım alanına sahiptir. Depo, market veya farklı alanlarda özellikle ürünlerin düzenli bir şekilde yerleştirilebilmesi amacıyla hazırlanmış olan sistemlerin kullanımı sağlanmaktadır. Tercih edilecek modellere göre belirlenecek olan fiyat seçenekleri değişmektedir. Bütçenize uygun fiyat seçenekleri üzerinden tercih edebileceğiniz birbirinden farklı sistemler konusunda tamamen itinalı şekilde çalışma yapılarak talepleriniz karşılanmaktadır.