RAF SİSTEMLERİ KALE KİMYA

Raf Sistemleri KALE KİMYA

"Kale Kimya"

Kimya endüstrisinde öncü firmalardan KALE KİMYA,ya yaptığımız raf sistemleriyle deposunda büyük ölçüde kazanç sağlamıştır. Raf sistemleri, depolarda m3'ü maksimum şekilde kullanabilmek için vazgeçilmez araçlarımız olmaya devam ediyor.

Kullanılan raf sistemiyle ilgili bilgi ve önerilerimiz;

Raf sistemleri, depolarda m3'ü maksimum şekilde kullanabilmek için vazgeçilmez araçlarımız olmaya devam ediyor. Depo içinde kullanılan raf sistemleri, deponun düzen ve disipline edilebilmesini kolaylaştırıyor. Adresleme ve depo yönetim sistemlerinin(wms) kullanımını çok daha fazla etkin hale getiriyor.

Raf Sistemlerinde aksesuar kullanımı ile ilgili öneriler ;

Raf sistemlerinde kullanılan aksesuarlarla birlikte paletlerinizin ve malzemelerinizin güvenliği de maksimum seviyeye getiriliyor. Palet sektöründeki tutarsızlıklar, paletlerin kalitesini büyük ölçüde etkiliyor. Bu sebeple raf sistemlerine bazı koruyucu ve önleyici aksesuarlar ekleniyor. H travers adını verdiğimiz aksesuar, bu aksesuarlardan yalnızca bir tanesi. Raf sisteminin bir gözünü traverslere paralel geçen bir başka kayıtla ikiye ya da duruma göre üçe bölüyor. Böylelikle paleti ortadan ya da iki noktadan destekleyerek, kırılmasını ve izin verilen sehimden fazla sehim yapmasına engel oluyor. Raf sistemlerinde kullanılan bir başka aksesuar ise raf ayak korumasıdır.

Montaj ve planlamayla ilgili;

Projenin en başında ya da sonrasında montaj edilebilir. Raf ayak koruması, forkliftin en sık zarar verdiği yüksekliklerde tasarlanarak, raf ayağının ömrünün uzatılmasında büyük rol oynar. Raf sistemleri, aksesuarlarla birleştiğinde daha konforlu ve güvenli olmaktadır. İlk bakışta maliyetleri arttırıyor gibi görünse de bu aksesuarlar, aslında ileriye yönelik işletme maliyetlerinde büyük kazançlar sağlıyor. Bir “h” travers, güvenlik ve paletlerle ilgili oluşabilcek maliyetlerin önüne geçerken, bir raf ayak koruması, sistemin taşıyıcılığı sağlayan ayak profillerinin uzun vadede daha az yıpranmasını sağlıyor. Raf sistemleri planlaması, depo alanlarının mutlak suretle lojistik ve imalat birimlerine bağlı olması sebebiyle sürekli çok doğru yapılmalıdır. İmalat ya da montaj planında yapılacak hatalar, imalat ve lojistik birimlerini olumsuz yönde etkileyecektir. Doğru planlanan bir raf sistemi, işletmeye çok büyük yararlar getirecektir.

Tüm bu görüşler ışığında bir sonraki projede devam etmek üzere Düzce’deki montajımız sonlanmıştır. Bir projemizi daha memnun müşteri kategorisinde gerçekleştirmiş olduk. Rafex'i tercih ettiği için buradan KALE KİMYA'ya teşekkür ederiz.

Raf Sistemleri 2 Raf Sistemleri 2