SİPARİŞ HAZIRLAMA RAF SİSTEMİ

Sipariş Hazırlama Raf Sistemi

Hafif ve Orta Yük Raf Sistemleri, özellikle farklı ebatlardaki kolili ve kutulu ürünlerin, yükleme ve boşaltma operasyonlarının elle yapıldığı işletme ve depolarda kullanılan bir sistemdir.

Sistem hafif/orta ağırlıktaki hacimli ve farklı ebatlardaki ürünlerin stoklanması için idealdir.

Ürünlere ulaşım direkt ve çabuk sağlanmaktadır.

Kat yüzeyleri isteğe bağlı olarak galvanizli/boyalı sac panel, sunta veya MDF gibi ürünler ile kaplanmaktadır.

Hafif yük raf sisteminin elemanları kullanılarak aynı zamanda mezzanine (platformlu) raf sistemi de tasarlanmaktadır.
Faydaları

  • FIFO prensibi uygulaması, her ürüne direkt ve kolay ulaşım
  • Kolili/kolisiz ürünlerin stoklanması için ideal
  • Modüler yapısı sayesinde istendiğinde kolay değişiklik olanağı

Sipariş Hazırlama Raf Sistemi 2 Sipariş Hazırlama Raf Sistemi 2
Sipariş Hazırlama Raf Sistemi 3 Sipariş Hazırlama Raf Sistemi 3
Sipariş Hazırlama Raf Sistemi 4 Sipariş Hazırlama Raf Sistemi 4
Sipariş Hazırlama Raf Sistemi Sipariş Hazırlama Raf Sistemi
sipariş hazırlama raf sistem (1) sipariş hazırlama raf sistem (1)
sipariş hazırlama raf sistem (2) sipariş hazırlama raf sistem (2)
sipariş hazırlama raf sistem (3) sipariş hazırlama raf sistem (3)

KUTULU RAF SİSTEMLERİ

Kutulu Raf Sistemlerinin bulunduğu bölüm, deponun en yoğun olduğu işlemler ve birçok personele ihtiyaç duyulduğu alanı sipariş hazırlama alanıdır. Bu alan depo- sevkiyat bölümlerinin kesiştiği noktada konumlandırılır. Ürünü sevkiyata hazırlayan kişi için ürünün ulaşılabilir bir sistemin içinde bulunması gerekmektedir. Bu sebeple ürünün ulaşılabilir olması, kolay bulunması çalışan için önemlidir. Kutulu Raf Sistemleri buna göre projelendirilmelidir.

Kutulu Raf Sistemini Kimler Tercih Edebilir?

Genellikle her sektörün kullanabildiği bu raf sistemleri daha çok katma değeri yüksek ürünlerin depodan sevk edilmesi için idealdir. Bu nedenle sipariş hazırlama rafları kullanıcıya en uygun koşulları sunmaktadır. Günümüzde artan ürün çeşitliliği, depodaki raf düzenlemelerinin yenilenmesi gerekliliğini getirmektedir. Kutulu Raf Sistemleri manuel işçilik, kolay ulaşılabilirlik ve az alanda çok yer imkânı sunmaktadır. Çoğu zaman ürün çeşitliliğinin fazla olduğu durumlarda, ürün ebatları farklı olduğunda, yükleme ve boşaltma sırasında çoğunlukla istifleme araçlarına ihtiyaç duyulmayan koşullarda Kutulu raf sistemleri tercih edilmektedir. Bu sistem depo organizasyonlarında sorunları minimuma indirerek, zamandan tasarruf edilmesini amaçlamaktadır.

Bu Sistemin Faydaları Nelerdir?

Aynı zamanda büyük ebatlı ürünlerinde depolanmasını sağlayan Kutulu Raf Sistemleri birçok sektörden firmalar için ideal bir çözüm oluşturmaktadır. Bu sistem depo organizasyonlarında sorunları minimuma indirerek, zamandan tasarruf edilmesini amaçlamaktadır. Her sektörden toptan ürün istifleyen firmalar, lojistik, yedek parça depolayan, elektronik eşya vb. depolayan firmalar için tercih edilebilmektedir. Bu sistemin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de yeniden projelendirilebilir ve genişletilebilir olmasıdır. Kutulu Raf Sistemlerinin 3 adet çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

-Sipariş Hazırlama Raf Sistemi; Hafif ve Orta ağılıktaki ürünlerin depolanmasında kullanılan bu sistem, kolili ve kutulu ürünlerin yükleme ve boşaltmasında manuel yapılan işletme ve depolarda tercih edilebilir.

-Mezanin Raf Sistemi; Ağır ve orta ağırlıkta olan ürünler için, özel yürüme koridorları, korkuluklar, merdivenler, yükleme kapısı vb. aksesuarlar ilave edilerek, tavan yüksekliğinin uygun olması koşulu ile fazladan bir çalışma alanı yaratmak ve manuel sipariş toplama işlemi yapmak için projelendirilen çok katlı bir raf sistemidir.

-Kutulu Kayar Raf Sistemi; İstiflenen ürünlerin hafif eğimli olan modüllere yerleştirilen, makaralı kasetler üzerinde yardım almadan kendi ağırlığıyla eğimli yüzey sayesinde belirli bir hızla kayarak yerine ulaşmasını sağlayan bir raf sistemidir. Bu sistem her çeşit rafa uygulanabilir.

Sorularınız için; 0262 654 20 20 ya da “İLETİŞİM FORMU” doldurarak;

Bize ulaşabilirsiniz…