Rafex Raf Rafex Raf
MENU ≡
Facebook Twitter linked youtube google bizi takip edin! follow us!
Turkce İngilizce

YAZILARIMIZ

E-Ticaret ve 3PL – Birlikte Çalışmanın Avantajları

22
Mayıs 2018

E-Ticaret ve 3PL (Üçüncü Parti Lojistik Servis Sağlayıcı) – Birlikte Çalışmanın Avantajları

3PL , e-ticaret şirketlerinin en iyi yaptıkları işe odaklanmalarına olanak tanıyarak, amaca yönelik hızlı operasyon ve diğer avantajları sunar..

Depo Raflarında Yangın Önlemi

30
Mayıs2017

Depo Raflarında Yangın Önlemi Baca Mesafesinin Önemi - ve Bakım Şekilleri

Baca boşlukları, raf depolama alanlarındaki yerden tavana kadar net dikey görüş hatlarıdır

Doğru bir depo rafı seçimi

03
Haz 2016

Sipariş toplama işlemleriniz nasıl gerçekleşiyor? Öncelikle paletli sipariş hazırlama mı yapıyorsunuz, yoksa kutulu mu veya parça parça mı? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar depo rafı seçiminizde belirgin bir etkiye sahip olabilir.

Depo Rafı

08
Nisan 2016

Depo rafı;yetmeyen depo m2 lerini arttırarak lojistik operasyonlarını da hızlandırmaktadır. Yanlış seçimler ve tasarımlar yapılması durumunda ise işinizi tam aksine zorlaştırabilmektedirler.Bu yazımızda yapılan belli başlı hataları ve püf noktaları ele alacağız.

Paletli Raf mı, Zemine istifleme mi?

03
Kasım 2015

Raf sistemi kullanıcıları ile yaptığımız görüşmelerde en sık karşılaştığımız soru; zemine istifleme mi paletli raf mı daha verimli?

Mezanin raf sistemleri

09
EKİM 2015

Endüstriyel asma katlar, platformlar, mezanin raf sistemleri (çok katlı raf sistemleri)

Depo ve Endüstriyel Operasyonlarda Ergonomi 3

02
Ekim 2015

Ergonomik geliştirmeler için özel öneriler

Depo ve Endüstriyel Operasyonlarda Ergonomi 2

12
Ağu 2015

Ergonomiyi geliştirmek için ne yapabilirsiniz?

Depo ve Endüstriyel Operasyonlarda Ergonomi

21
Tem 2015

Öncelikle Ergonomi nedir. Buna bir tanım getirmek gerekirse…

Ergonomi; işletmede gerek çalışma koşulları, gerekse üretkenliği iyileştirme açısından işin nicelik ya da nitelik olarak incelenmesidir. İşçiler ve iş çevresiyle aralarındaki en uygun ilişkinin başarısıyla ilgili bir bilim dalıdır.

Depo Operasyonlarında Güvenlik Teknolojisi 2

13
Tem 2015

Hareket sensörleri Hareket sensörleri depolarda veya işletmelerde kullanılabilecek esnek bir teknolojidir.

Depo Operasyonlarında Güvenlik Teknolojisi

11
Haz 2015

Bir biri ardına sıralanmış palet raflarıyla dolu bir lojistik merkezi veya depo düşünün. Sekiz adet yükleme kapısı binanın bir duvarında yanı sıra sıralanmış, bazıları mal kabul, bazıları sevkiyat için kullanılmakta. Sipariş toplayıcılar raf koridorlarında çalışmakta, sipariş toplama arabalarını veya transpaletleri çekiştirmekte. Diğer sipariş toplayıcıları sipariş hazırlamak için toplama arabalarında boş toplama sepetleriyle hareket etmekte. Forkliftler palet raflarına paletli ürünleri yüklemekte veya büyük hacimli siparişler için paletli sipariş hazırlamakta. Yükleme kapıları çoğu kez açık bırakılmakta, kapıda tır olmasa bile…

Depolarda ve İşletmelerde Forklift Güvenliği

12
Mayıs 2015

Forkliftler endüstrinin ve depoların yükünü çeken köleleri gibidir ve biz bunların ihtiyacımız olduğunda hep hazır ve nazır olmalarını ve var güçle çalışmalarını beklemekteyiz. Ancak bu beklentilerimize sağlıklı cevap alabilmek için her vardiyadan önce dikkat edilmesi gereken bazı çok önemli güvenlik konular mevcuttur. Atılacak bu emniyet adımları, aracın ömrünü uzatır, gerektiği gibi çalışması ve aynı alanda çalışan diğerlerine daha fazla görünür olmasına yardımcı olur.

Sipariş toplama işlemindeki hataları azaltma taktikleri BÖLÜM2

27
Nisan 2015

Sipariş toplama bölgeleri ayırma alanları maksimum seviyede mi? Sipariş toplayıcılar kalabalık olduklarında, daha fazla hata yapmak eğilimindedir.

Çözüm: Toplama ve taşıma pozisyonları için yollar bulun, böylece depolama pozisyonlarında birçok küçük parça toplam işlemi için yeterince operasyon alanları/odaları olur.

Sipariş toplama işlemindeki hataları azaltma taktikleri

13
Nisan 2015

Sipariş toplama işleminde küçük parçaları, saymak ölçmek ve idare etmek daha zordur. Bileşen siparişleri veya büyük elemanlı siparişlere kıyasla daha fazla hatalara sebep olma eğilimindedir. Eğer hataları yaşıyorsanız, nedenlerini tanımlamayı denemelisiniz - ve ortaya bolca şüpheli çıkacaktır. Hatalara sebep olan şeyi buldunuz mu? Bulduktan sonra ne oluyor. Bu konuda bazı genel nedenleri ve çözümleri vardır.

Paletli Raflarda Yaygın Olarak Yapılan 5 Hata

16
Ara 2014

Raf işlevselliğini arttırmak, alandan tasarruf etmek ve güvenliği arttırmak için çözümler

Depolama söz konusu olduğunda, palet rafları en uygun, kolay bakımı sağlanan bir çözüm sunmaktadır. Palet depolamanın en yaygın şekli dünyanın büyük çoğunluğunda palet rafları kullanımıyla, depolarda, üretim tesislerinde, ticari faaliyetlerde ve hatta perakende mağazalarında yapılmaktadır. Şayet konvansiyonel, geri itişli (Pushback) içine girişli (Drive In) veya diğer raf tiplerine sahipseniz, yaşanan sorunlar sık sık benzerdir.

Güvenli bir palet rafı kullanım ve operasyonu rafları nasıl düzgün kullanılacağını anlamayı içerir; yanlış kullanıldığı takdirde, güvenli bir raf tehlikeli ve pahalı olabilir. Burada paletli raflarda yaygın olarak yapılan 5 hatadan bahsedelim ve bu konuda deponuzda bunların hiç birini yapmamayı nasıl sağlayabilirsiniz bir bakalım.

Palet Rafları:Hangi Sisteme İhtiyacınız Var?

16
Ara 2014

Aşağıdaki 9 soruyu yanıtlamak ve her raf çeşidinin avantaj ve dezavantajlarını karşılaştırmak, sizin için en iyi olan raf sistemini belirlemenizde yardımcı olacaktır.

İhtiyaçlarınıza en uygun palet depolama türü bir dizi faktöre göre belirlenir. Bu faktör arasında bazıları şunlardır: